Manažer prodeje

Nápověda

Průvodce: Co je nový Manažer prodeje

Odesílání vlastních oznámení

Řízení transakcí často vyžaduje informovat kupujícího o aktuálním stavu jeho objednávky nebo připomínka, co by měl udělat pro dokončení transakce (například nedoplatek, aj.). S manažerem prodeje nemusíte psát emaily pokaždé, když je nutné kupujícího kontaktovat. Můžete nastavit šablonu pro oznámení s odpovídajícími proměnnými, které nahradí údaje z karty transakce, když je email odeslán. Podívejme se, jak to funguje.

Jak připravit šablonu oznámení?

Jděte na: Nastavení > Šablony > Upozornění. Jak vidíte, již existují přednastavené šablony, které můžete použít, například pro vyplnění formuláře volby platby a přepravy, připomenutí platby předem, atd. Můžete také editovat každou šablonu a změnit tak titulek či obsah oznámení.

 

Navíc můžete přidat až 5 vlastních oznámení. Pokud chcete přidat vlastní oznámení, klikněte na Přidat vlastní šablonu. Vaše oznámení budou zobrazeny v seznamu sekce Mé šablony zpráv. Kliknutím na tlačítko Editace bude zobrazena zpráva vpravo. Nyní můžete editovat zprávu.

 

Vložte název zprávy do vrchního pole. Můžete použít také speciální tagy, které budou nahrazeny konkrétními údaji. Tagy najdete ve výběrovém menu zobrazeném vedle titulku. Tyto tagy lze použít pro předmět zprávy i pro zprávu samotnou. Manažer nahrazuje tagy dle údajů z karty transakce. Příklad: Dobrý den, <BUYER_NAME>. Pokud je zpráva směřována panu Janu Novákovi, bude tag nahrazen tímto jménem.

Pokud kliknete na vložení tagu, tak bude vložen tam, kde se právě nachází kurzor. Pokud chcete vložit tag do těla zprávy, použijte výběrové menu pod editorem zprávy. Tagy jsou v obou výběrových menu stejné.

Dostupné tagy:

1. <UŽIVATELSKÉ_JMÉNO> – vloženo po zvolení tagu Uživatelského jména. Tento tag bude nahrazen uživatelským jménem kupujícího.

2. <JMÉNO_KUPUJÍCÍHO> – vloženo po zvolení tagu Uživatelské jméno a příjmení. Tento tag bude nahrazen jménem a příjmením kupujícího.

3. <ID_KUPUJÍCÍHO> – vloženo po zvolení tagu ID kupujícího. Tento tag bude nahrazen číslem uživatele.

4. <ADRESA_PŘÍJEMCE> – vloženo po zvolení tagu Přepravní informace. Tento tag bude nahrazen všemi přepravními detaily (vyjma telefonního čísla).

5. <SEZNAM_PŘEDMĚTŮ> – vloženo po zvolení tagu Seznam předmětů. Tento tag bude nahrazen názvy nabídek a v závorce ID nabídek (s odkazem na nabídky v Aukro.cz).

6. <POČET_POLOŽEK> – vloženo po zvolení tagu Množství. Tento tag bude nahrazen názvem a počtem kusů zakoupených v nabídce. Informace bude vložena do tabulky, která obsahuje počet zakoupených položek v rámci transakce.

7. <DATUM_PRODEJE> – vloženo po zvolení tagu Datum prodeje. Tento tag bude nahrazen názvem, číslem nabídky a datem prodeje ve formátu RRRR-MM-DD HH:MM:SS. Informace budou vloženy do tabulky.

8. <ID_TRANSAKCE> – vloženo po zvolení tagu Číslo transakce. Tento tag bude nahrazen číslem karty transakce zobrazené v manažeru prodeje.

9. <ID_NABÍDKY> – vloženo po zvolení tagu Číslo nabídky. Tento tag bude nahrazen číslem nabídky.

10. <ČÍSLO_ÚČTU> – vloženo po zvolení tagu Číslo účtu. Tento tag bude nahrazen bankovním číslem, který je zadán v Nastavení > Správa > Bankovní účet.

11. <ČÍSLO_ZÁSILKY> – vloženo po zvolení tagu Sledování zásilky. Tento tag bude nahrazen číslem sledování zásilky v kartě transakce.

12. <NÁKLADY_NA_DOPRAVU> – vloženo po zvolení tagu Náklady na přepravu. Tento tag bude nahrazen částkou za přepravu.

13. <CELKOVA_CENA> - vloženo po zvolení tagu Cena předmětu. Tento tag bude nahrazen celkovou částkou k uhrazení (včetně nákladů na dopravu).

14. <SLEVA> – vloženo po zvolení tagu Sleva. Tento tag bude nahrazen poskytnutou slevou.

15. <DETAILY_KUPUJICIHO> – vloženo po zvolení tagu Informace o obchodním partnerovi. Tento tag bude nahrazen veškerými informacemi o obchodním partnerovi (vyjma jeho emailu a telefonního čísla).

16. <CENA_TRANSAKCE> – vloženo po zvolení tagu Celková částka. Tento tag bude nahrazen celkovou částkou k uhrazení (bez nákladů na dopravu).

17. <PLATBA_PŘEPRAVA> – vloženo po zvolení tagu Formulář platby a přepravy. Tento tag bude nahrazen odkazem na příslušný formulář platby a přepravy vyplněný kupujícím.