Manažer prodeje

Nápověda

Průvodce: Nabídky

Vystavení nabídky

Co je šablona Manažera prodeje a jak ji vytvořit:

Šablona Manažera prodeje je kompletním popisem nabídky, která slouží k vystavení nabídek na Aukru. Šablony zjednodušují celý proces vystavování. Stačí pouze zvolit jednu nebo více šablon, které chcete vystavit, a kliknutím na tlačítko Vystavit potvrdíte Váš výběr.

 

 

 

Šablony v Manažeru prodeje můžete vytvořit jednoduše z nabídek, které již byly vystaveny na Aukru a aktuálně se nachází v záložce Moje nabídky (Prodávám, Prodáno, Neprodáno) tak, že je do šablon překopírujete, nebo je možné vytvořit zcela nové šablony pomocí ikony Přidat, případně lze nové šablony vytvořit pomocí importu XML/CSV souborů.

a)     Kopie ze záložky Moje nabídky

 

 

 

b)     Přes ikonu Přidat

 

c)      Pomocí importu XML/CSV souborů

V případě, že máte vlastní XML nebo CSV vygenerované z databáze nebo ručně připravený seznam produktů, které chcete importovat, máte možnost prostřednictvím Manažera prodeje snadno importovat velké množství předmětů. Více informací je uvedeno v Nápovědě Manažera prodeje například zde:

Import a export dat

Import vlastního CSV

Import vlastního XML

 

Jak se šablonou pracovat:

Jakmile šablony do Manažera prodeje vložíte, můžete s nimi pracovat pomocí ikon, umístěné pod seznamem šablon. Šablony je zapotřebí nejdříve označit (jednotlivě nebo hromadně přes „Invertovat výběr“) a následně je možné je měnit, kopírovat, mazat, přesouvat dle potřeby kliknutím na některou z ikon.

Co znamenají ikony u šablon:

- vytvoření nové šablony – zde přidáte úplně novou šablonu nabídky, kde uvedete veškeré podrobnosti o produktu a jeho atributy.

- úprava šablony – můžete měnit například název, popis, kategorie, foto, způsob prodeje, přepravy, cena, množství, metody platby, automatické opětovné vystavení; některé změny lze v šablonách provádět hromadně.

- vystavení nabídky ze šablony – zde si můžete zvolit, kdy má být nabídka vystavena, na jak dlouho, na jakém prodejním účtu, s jakou propagací.

- pokud máte v Katalogu šablon vytvořeny vlastní záložky, máte možnost šablony k opírovat.

- možnost přesunu mezi záložkami v Katalogu šablon.

- možnost do šablony vložit nebo z ní odstranit funkci automatického vystavení nabídky.

- pomocí tohoto tlačítka můžete předčasně ukončit nabídku vystavenou ze šablony

- možnost vytvořit šablony z běžících nabídek, buď ze všech vystavených, nebo z vybraných

- odstranění šablon (např. duplicitních, nepotřebných)

Co znamenají znaky u šablon:

Jak hledat v šablonách:

Vyhledávat a orientovat se v seznamu vytvořených šablon je možné přímo pomocí zadání názvu šablony do vyhledávače.a také pomocí jednotlivých filtrů.